Pohodíte dokonalou hřívou a všichni přítomní muži zatají dech. Neexistuje zřejmě žena, která by nechtěla mít krásné a zdravé vlasy, které budou nedostižnou sexy zbraní. Přesto kolem vlasů ještě koluje spousta mýtů a nejasností a jen málokterá žena ví, jak se o ně skutečně starat.Šetrné mytí
Nenechte se ukolébat reklamami na vlasovou kosmetiku, které vám tvrdí, že právě jejich přípravek můžete používat tak často, jak jen chcete. Uznávaní kadeřníci tvrdí, že byste si neměli mýt vlasy častěji než jednou za dva až tři dny. Pokud zvolíte kratší interval, nejenže zbavujete vlasy jejich ochranného filmu, ale zvyšuje se produkce kožního mazu, který zodpovídá za to, že jsou vlasy mastné.
Používejte šampón určený přesně pro váš typ vlasů (suché, mastné, s lupy, barvené a podobně). Máte tak větší naději, že bude respektovat ph vaší pokožky a dodá vlasům to, co potřebují.
Při mytí nejprve namočte vlasy pod sprchou. Rozetřete malé množství šampónu ve dlani a teprve pak naneste na vlasy, aplikace pak bude rovnoměrnější a šetrnější. Jemně a šetrně ho vmasírujte do vlasů a nechte ho chvilku působit. Nikdy vlasy nešamponujte dvakrát po sobě. Přípravky vlasové kosmetiky jsou velmi účinné a stačí úplně, pokud vlasy šamponujete jednou. Dvojité mytí pokožku hlavy zbytečně vysouší a činí ji citlivou.
Pokud jste zvyklá používat kondicionér, nezapomeňte ho důkladně vymýt. Vynikající efekt pro vaší hřívu bude mít závěrečné opláchnutí studenou vodou, vlasy tak budou zářivější a lesklejší. Jestliže je na závěr opláchnete studenou vodou do které navíc přimícháte kapku bílého octa nebo citrónu, lesklý efekt se ještě znásobí.
Vlasy vysoušejte co nejčastěji přirozeným způsobem. Velmi opatrně je vymačkejte do ručníku, ale nikdy netřete. Na rozčesání použijte výhradně kartáče z přírodních materiálů, zapomeňte na levné umělohmotné hřebeny, které se povalují v drogérii u pokladny. Přibližně jednou za týden až za dva byste měla na vlasy aplikovat výživnou masku.Zdravé vlasy zevnitř
Sebelepší péče, přípravky a vlasová kosmetika nezmůže nic s poničenými a nezdravými vlasy. Poskytujte svým loknám péči nejen zvenčí ale i zevnitř.
Především se přestaňte stresovat, protože stres znamená pro vlasy jedno z největších ohrožení. Stres například zintenzivňuje produkci kožního mazu, ale je zodpovědný také za vypadávání vlasů. V boji proti stresu vám mohou pomoci například potravinové doplňky, které obsahují hořčík.
Pokud jste zatím ještě nesebrala dostatek motivace, dalším důvodem, proč začít chodit pravidelně sportovat, jsou vaše vlasy. Důsledkem námahy jsou sice zpocené vlasy, ale právě díky potu se pokožka hlavy a potažmo i vaše hříva zbavuje škodlivých toxinů.
Trojlístek vlasových pozitiv doplňuje vhodný jídelníček, se kterým zdraví vlasů stojí i padá. Dostatek proteinů, zinku, železa a B vitamínů vám zajistí silné a zdravé vlasy.Tipy pro problematické vlasy
Najděte si charakteristiky svých vlasů a dodejte jim všechno, co potřebují.
Mastné vlasy Za mastné vlasy a pokožku hlavy může nadměrná produkce kožního mazu. Je nutné vybírat si přípravky, které regulují produkci mazu a pokožce hlavy poskytnou jemnou ale hloubkovou péči. Vyberte si z nabídky přípravky určené speciálně pro mastné vlasy, běžná vlasová kosmetika produkci mazu nijak neovlivní a pro vaše vlasy je nevhodná.
Suché vlasy
Za suché vlasy jsou považovány takové, kde pokožka naopak neprodukuje dostatečné množství kožního mazu. Má tendenci k otevřeným pórům a přílišnému vysoušení. Pokud patříte k majitelkám suchých vlasů, je potřeba dodat jim vlhkost. Používejte kombinaci zvlhčujícího šampónu a výživné masky, která suchým vlasů poskytne potřebnou péči. Vysušené vlasy kartáčujte pravidelně kartáčem s měkkými štětinami.
Matné vlasy
Když vlasy neodrážejí světlo, vypadají matně a bez života. Můžete investovat do speciálních přípravků na mastné vlasy, nebo si na závěr mytí opláchněte vlasy studenou vodou s trochou octa nebo citrónové šťávy.